Silja Line maastot Hiihtomaja 21.4.2016


Seurakisoille mahtava startti, maastoissa lähes 70 osallistujaa!

Seuraavana kisana perinteinen Vieterinpuistojuoksu sunnuntaina 1.5. klo 17!

M 3000 m Maastojuoksu

  1. Teemu Huppunen                          1975 IitPy              9.43,0
  2. Jarkko Pirinen                                                 12.50,0
  3. Juha Niemi                                                     14.05,0
  4. Janne Tuomainen                                                14.38,0


P5 200 m Maastojuoksu

  1. Niklas Moilanen                                                 1.17,0
  2. Aamos Huppunen                          2011 IitPy              1.19,0
  3. Santtu Laakkonen                                                1.40,3


P7 400 m Maastojuoksu

  1. Eelis Purtilo                                                   1.52,0
  2. Luukas Huppunen                         2009 IitPy              1.57,0
  3. Konsta Rantanen                                                 1.58,0
  4. Eino Komulainen                                                 1.59,0
  5. Arttu Järvinen                          2010 IitPy              2.00,0
  6. Peetu Laakkonen                                                 2.14,0
  7. Lemmi Leivo                                                     2.27,0
  8. Veeti Heikki                                                    2.32,0


P9 600 m Maastojuoksu

  1. Niklas Järvinen                         2008 IitPy              2.51,0
  2. Rafael Pekkola                          2008 IitPy              2.53,0
  3. Taavi Rytkölä                                                   3.02,0
  4. Vilppu Pirinen                                                  3.13,0
  5. Jami Seppälä                            2008 IitPy              3.26,0
  6. Eeli Tuikka                             2008 IitPy              4.55,0


P11 1000 m Maastojuoksu

  1. Ville Noukkala                                                  5.34,0
  2. Johannes Pirinen                                                6.40,0


P13 1000 m Maastojuoksu

  1. Tapio Tiihonen                          2004 IitPy              5.09,0
  2. Tuukka Ingers                           2003 IitPy              5.37,0
  3. Jesper Heikkilä                                                 5.42,0
  4. Miro Kettunen                           2003 IitPy              5.43,0
  5. Akseli Pirinen                                                  6.48,0


P15 3000 m Maastojuoksu

  1. Akseli Nuutinen                         2001 IitPy             10.34,0


N 3000 m Maastojuoksu

  1. Taina Puumalainen                       1999 IitPy             11.58,0
  2. Janna Niemi                                                    12.44,0
  3. Marleena Rajulin                                               13.20,0


T5 200 m Maastojuoksu

  1. Tuuli Makkonen                                                  1.13,0
  2. Liisa Kaarlenpoika                                              1.25,0
  3. Minea Hoikkala                                                  1.26,0
  4. Elna Pirinen                                                    1.27,0
  5. Hulda Huppunen                                                  1.48,0
  6. Emma Kaarlenpoika                                               2.07,0


T7 400 m Maastojuoksu

  1. Elli-Noora Koskelainen                                          2.01,0
  2. Venla Vilen                                                     2.12,0
  3. Emilia Leivo                                                    2.17,0
  4. Sofia Hoikkala                                                  2.18,0
  5. Lotta Hyypiä                                                    2.21,0
  6. Sofia Pekkola                           2009 IitPy              2.35,0
  7. Olga Komulainen                                                 2.38,0
  8. Moona Kostiander                                                2.47,0


T9 600 m Maastojuoksu

  1. Saana Tapio                             2007 IitPy              2.42,0
  2. Iiris Niemi                             2007 IitPy              2.43,0
  3. Hilkka Virta                                                    2.49,0
  4. Martta Huppunen                         2007 IitPy              2.51,0
  4. Noora Ojala                                                     2.51,0
  6. Inkeri Reiju                            2007 IitPy              2.53,0
  7. Oona Ojala                                                      2.55,0
  8. Sara Suikkanen                                                  2.57,0
  9. Hertta Niemi                            2007 IitPy              3.08,0
 10. Elina Noukkala                                                  3.12,0
 11. Hilma Virta                                                     3.22,0


T11 1000 m Maastojuoksu

  1. Saara Huppunen                          2006 IitPy              5.40,0
  2. Jenni Seppälä                           2006 IitPy              5.58,0
  3. Kerttu Niemi                            2005 IitPy              5.59,0
  4. Aino Salo                                                       6.30,0
  5. Amanda Pekkola                          2006 IitPy              6.59,0


T13 1000 m Maastojuoksu

  1. Jenna Tapio                             2004 IitPy              6.55,0
  1. Iida Luoma-Aho                          2004 IitPy              6.55,0
  1. Jenna Tuomainen                                                 6.55,0


T15 3000 m Maastojuoksu

  1. Veera Huppunen                          2001 IitPy             14.04,0
  2. Helmi Kujala                                                   16.06,0