Seuracup II osakilpailun tulokset 5.8.2019

Seuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymY
Iitin Pyrintö
05.08.2019

P11 150m
1)   Verneri Marttila                 LahdA                     21,75             
2)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    22,98             
3)   Joona Niinikangas                ValkKa                    23,19             
4)   Rasmus Kaitainen                 VehkVei                   23,25             
5)   Oskari Syväranta                 LahdA                     23,35             
6)   Markus Vainio                    LahdA                     23,69             
7)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    25,55             
8)   Reima Pakkanen                   VehkVei                   25,56             
9)   Eliel Halme                      OrimJy                    25,69             
10)  Jaakko Kauppinen                 VehkVei                   25,88             
11)  Myrsky Martikainen               IitPy                     25,89             
12)  Akseli Mäkelä                    KarhU                     26,43             
13)  Tomas Kiri                       VehkVei                   27,99             
14)  Eino Komulainen                  IitPy                     28,37             
     Leo Rajaniemi                    LahdA                     DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Joona Niinikangas                ValkKa                    23,19             
2)   Markus Vainio                    LahdA                     23,69             
3)   Akseli Mäkelä                    KarhU                     26,43             
4)   Eino Komulainen                  IitPy                     28,37             
     Leo Rajaniemi                    LahdA                     DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Verneri Marttila                 LahdA                     21,75             
2)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    22,98             
3)   Oskari Syväranta                 LahdA                     23,35             
4)   Eliel Halme                      OrimJy                    25,69             
5)   Tomas Kiri                       VehkVei                   27,99             

Alkuerät erä 3
1)   Rasmus Kaitainen                 VehkVei                   23,25             
2)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    25,55             
3)   Reima Pakkanen                   VehkVei                   25,56             
4)   Jaakko Kauppinen                 VehkVei                   25,88             
5)   Myrsky Martikainen               IitPy                     25,89             


T11 150m
1)   Olga Riikonen                    LahdA                     22,86             
2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    23,39             
3)   Maria Tasa                       VehkVei                   23,53             
4)   Inka Räsänen                     KarhKa                    24,06             
5)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     24,83             
6)   Sofia Mustonen                   OrimJy                    24,98             
7)   Aava Hytti                       KarhKa                    25,21             
8)   Mona Pasanen                     LahdA                     25,35             
9)   Lotta Kotakorpi                  AsikkRai                  25,80             
10)  Ada Niemeläinen                  KarhU                     27,79             
11)  Roosa Alila                                                28,43             
12)  Rakel Rantonen                   IitPy                     28,59             
13)  Vesta Ivanova                    KarhKa                    29,19             
14)  Emilia Tojkander                 IitPy                     29,76             
15)  Olga Komulainen                  IitPy                     34,63             

Alkuerät erä 1
1)   Sofia Mustonen                   OrimJy                    24,98             
2)   Mona Pasanen                     LahdA                     25,35             
3)   Lotta Kotakorpi                  AsikkRai                  25,80             
4)   Roosa Alila                                                28,43             
5)   Rakel Rantonen                   IitPy                     28,59             

Alkuerät erä 2
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    23,39             
2)   Inka Räsänen                     KarhKa                    24,06             
3)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     24,83             
4)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     27,79             
5)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    29,19             

Alkuerät erä 3
1)   Olga Riikonen                    LahdA                     22,86             
2)   Maria Tasa                       VehkVei                   23,53             
3)   Aava Hytti                       KarhKa                    25,21             
4)   Emilia Tojkander                 IitPy                     29,76             
5)   Olga Komulainen                  IitPy                     34,63             


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     11,27             
2)   Jesse Korhonen                   LahdA                     11,32             
3)   Rasmus Rautavirta                LahdA                     11,38             
4)   Valtteri Karjalainen             OrimJy                    11,76             
5)   Justus Luostarinen               KarhKa                    12,37             
6)   Daniel Wennerstrand              KarhU                     12,51             


T11 60m aidat
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     10,84             
2)   Vilma Ryytty                     LahdA                     10,88             
3)   Matilda Karhu                    ValkKa                    11,68             
4)   Anni Pärtty                      VehkVei                   11,96             
5)   Laura Huopainen                  KarhKa                    12,98             
6)   Kiira Alastalo                   KarhU                     13,41             
7)   Isla Rehn                        OrimJy                    13,62             
8)   Jade Hagqvist                    IitPy                     15,81             
9)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    15,82             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Ryytty                     LahdA                     10,88             
2)   Matilda Karhu                    ValkKa                    11,68             
3)   Kiira Alastalo                   KarhU                     13,41             
4)   Jade Hagqvist                    IitPy                     15,81             
5)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    15,82             

Loppukilpailu erä 2
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     10,84             
2)   Anni Pärtty                      VehkVei                   11,96             
3)   Laura Huopainen                  KarhKa                    12,98             
4)   Isla Rehn                        OrimJy                    13,62             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Timo Kivikangas                  OrimJy                    125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

2)   Casper Penttilä                  LahdA                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      xo     o      o      o      xxx    

3)   Eric Rinne                       LahdA                     115               
     85     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Leevi Hyypiä                     IitPy                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    110               
     100    105    110    115    
     xo     o      xxo    xxx    

6)   Nooa Nieminen                    AsikkRai                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     xo     xxo    -      

7)   Viljami Nurminen                 KarhKa                    100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

     Akseli Nurmi                     KarhKa                                      


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Hilla Tuominen                   LahdA                     139               
     110    115    120    125    130    133    136    139    141    
     o      o      o      o      xo     o      xxo    xo     xx-    

2)   Olivia Ollikka                   LahdA                     136               
     110    115    120    125    130    133    136    139    
     o      o      o      o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    133               
     115    120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Jenna Kolari                     ValkKa                    125               
     100    105    115    120    125    130    
     o      -      o      xxo    o      xxx    

5)   Emma Alila                       KarhU                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

6)   Henni Kenttämaa                  OrimJy                    115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Eveliina Parviainen              VehkVei                   100               
     95     100    105    
     o      o      xxx    

8)   Venla Vilen                      IitPy                     95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Kärkkäinen                LahdA                     8,03              
     8,03   7,66   7,41   7,38   

2)   Urho Grönvall                    KarhKa                    6,73              
     5,93   6,54   6,73   6,43   

3)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     6,03              
     6,03   5,61   5,26   5,91   

4)   Ville Kivikangas                 OrimJy                    5,99              
     5,61   5,99   5,41   5,28   

5)   Jonni Kenttämaa                  OrimJy                    5,57              
     5,13   5,42   5,35   5,57   

6)   Aatu Puustinen                   ValkKa                    3,81              
     3,81   3,61   3,60   3,63   

7)   Luka Lämsä                       KarhU                     3,22              
     -      3,22   3,11   -      



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kiira Johansson                  HeinI                     8,75              
     8,11   8,52   8,29   8,75   

2)   Janni Savolainen                 LahdA                     8,37              
     8,37   8,15   8,26   7,95   

3)   Emma Tervo                       KarhU                     7,27              
     7,27   6,73   6,80   7,00   

4)   Saana Pellinen                   VehkVei                   7,11              
     7,11   6,93   6,93   7,02   

5)   Emilia Lehtinen                  KarhU                     6,73              
     6,73   6,41   x      6,28   

6)   Tii Huttunen                     VehkVei                   6,32              
     6,04   6,32   4,71   6,16   

7)   Pinja Pasi                       VehkVei                   6,03              
     6,03   5,44   5,77   5,82   

8)   Zehra Köksal                     KarhU                     5,78              
     5,43   5,75   5,78   x      

9)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    5,71              
     5,17   5,31   5,71   4,90   

10)  Jenni Tuominen                   LahdA                     5,57              
     5,27   5,57   5,22   5,51   

11)  Valma Rauhasalo                  KarhKa                    5,57              
     x      5,57   5,45   x      

12)  Myy Westersund                   ValkKa                    4,89              
     4,04   4,89   4,21   4,64   

13)  Lotta Hyypiä                     IitPy                     4,55              
     4,55   4,20   4,42   3,75   

14)  Fiona Puolakanaho                OrimJy                    4,39              
     3,67   4,39   4,30   3,93   

15)  Tuuli Makkonen                   IitPy                     4,08              
     3,95   3,83   4,08   3,81   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Urho Grönvall                    KarhKa                    7.01,38           
2)   Aatu Puustinen                   ValkKa                    7.19,35           
3)   Jooa Korhonen                    LahdA                     7.44,53           
     Leo Rajaniemi                    LahdA                     DNS               


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jenna Kolari                     ValkKa                    6.41,15           
2)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     6.58,49           
3)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    7.00,83           
4)   Hilla Tuominen                   LahdA                     7.08,25           
5)   Mona Pasanen                     LahdA                     7.08,58           
6)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     7.25,88           
7)   Henni Kenttämaa                  OrimJy                    7.54,11           
8)   Myy Westersund                   ValkKa                    7.54,57           
9)   Jade Hagqvist                    IitPy                     8.06,98           
10)  Lotta Hyypiä                     IitPy                     8.44,54           
11)  Tuuli Makkonen                   IitPy                     9.03,20           


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Vehkalahden Veikot 1             VehkVei                   8.20,33           
   1) Anton Vainio, 2) Anni Pärtty, 
   3) Rasmus Kaitainen, 4) Maria Tasa
2)   Lahden Ahkera 1                  LahdA                     8.28,00           
   1) Eric Rinne, 2) Mona Pasanen, 
   3) Oskari Syväranta, 4) Hilla Tuominen
3)   Orimattilan Jymy                 OrimJy                    8.31,55           
   1) Valtteri Karjalainen, 2) Isla Rehn, 
   3) Timo Kivikangas, 4) Sofia Mustonen
4)   Valkealan Kajo                   ValkKa                    8.37,54           
   1) Jenna Kolari, 2) Lenni Ala-Krekola, 
   3) Laura Jyrkiäinen, 4) Joona Niinikangas
5)   Lahden Ahkera 2                  LahdA                     8.44,14           
   1) Jesse Korhonen, 2) Janni Savolainen, 
   3) Casper Penttilä, 4) Jenni Tuominen
6)   Karhulan Katajaiset 1            KarhKa                    8.45,01           
   1) Justus Luostarinen, 2) Iiris Laaksonen, 
   3) Viljami Nurminen, 4) Aava Hytti
7)   Vehkalahden Veikot 2             VehkVei                   9.11,10           
   1) Eeli Kallio, 2) Saana Pellinen, 
   3) Reima Pakkanen, 4) Pinja Pasi
8)   Karhulan Katajaiset 2            KarhKa                    9.21,48           
   1) Tuomas Rikka, 2) Laura Huopainen, 
   3) Akseli Nurmi, 4) Vesta Ivanova
9)   Vehkalahden Veikot 3             VehkVei                   9.22,19           
   1) Jaakko Kauppinen, 2) Tii Huttunen, 
   3) Tomas Kiri, 4) Eveliina Parviainen
10)  Iitin Pyrintö 1                  IitPy                     9.48,47           
   1) Taavi Rytkölä, 2) Lotta Hyypiä, 
   3) Leevi Hyypiä, 4) Rakel Rantonen
11)  Karhulan Urheilijat              KarhU                     10.06,30          
   1) Akseli Mäkelä, 2) Emma Tervo, 
   3) Daniel Wennerstrand, 4) Kiira Alastalo
12)  Iitin Pyrintö 2                  IitPy                     10.18,34          
   1) Vilppu Pirinen, 2) Olga Komulainen, 
   3) Myrsky Martikainen, 4) Venla Vilen


P13 200m
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    26,22             
2)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    30,71             
3)   Otso Kaukonen                    LahdA                     30,75             
4)   Aatu Räsänen                     KarhKa                    31,41             
5)   Eetu Autio                       KarhKa                    31,96             
6)   Kristian Lehtinen                KarhU                     32,19             
7)   Joona Puukka                     IitPy                     32,73             
     Samuel Pasanen                   LahdA                     DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    30,71             
2)   Kristian Lehtinen                KarhU                     32,19             
3)   Joona Puukka                     IitPy                     32,73             
     Samuel Pasanen                   LahdA                     DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Joonas Kumpulainen               OrimJy                    26,22             
2)   Otso Kaukonen                    LahdA                     30,75             
3)   Aatu Räsänen                     KarhKa                    31,41             
4)   Eetu Autio                       KarhKa                    31,96             


T13 200m
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     29,90             
2)   Åsa Rehn                         OrimJy                    30,02             
3)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    30,34             
4)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  30,51             
5)   Hilla Martikainen                IitPy                     31,01             
6)   Sofia Rinne                      LahdA                     31,08             
7)   Alexandra Vilander               LahdA                     31,09             
8)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    31,33             
9)   Nanna Huvinen                    HeinI                     31,75             
10)  Aada Rauos                       ValkKa                    33,57             
11)  Neea Lanki                       VehkVei                   34,03             
12)  Elina Niinikangas                ValkKa                    34,62             
13)  Martta Huppunen                  IitPy                     37,06             
14)  Hertta Niemi                     IitPy                     38,04             
15)  Alina Viljaranta                 ValkKa                    39,41             
16)  Ella Kopra                       KarhU                     41,00             
     Neela Notkonen                   LahdA                     DNS               
     Emma Härkönen                    KarhU                     DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Åsa Rehn                         OrimJy                    30,02             
2)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    30,34             
3)   Hilla Martikainen                IitPy                     31,01             
4)   Emma Kumpulainen                 OrimJy                    31,33             
5)   Martta Huppunen                  IitPy                     37,06             
6)   Hertta Niemi                     IitPy                     38,04             

Alkuerät erä 2
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     29,90             
2)   Ella Väisänen                    AsikkRai                  30,51             
3)   Sofia Rinne                      LahdA                     31,08             
4)   Neea Lanki                       VehkVei                   34,03             
5)   Elina Niinikangas                ValkKa                    34,62             
     Neela Notkonen                   LahdA                     DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Alexandra Vilander               LahdA                     31,09             
2)   Nanna Huvinen                    HeinI                     31,75             
3)   Aada Rauos                       ValkKa                    33,57             
4)   Alina Viljaranta                 ValkKa                    39,41             
5)   Ella Kopra                       KarhU                     41,00             
     Emma Härkönen                    KarhU                     DNS               


P13 60m aidat
1)   Touko Tarvonen                   LahdA                     10,89             
2)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  10,98             
3)   Perttu Grönvall                  KarhKa                    11,15             
4)   Tobias Moreno                    LahdA                     11,17             
5)   Eino Mannonen                    ValkKa                    11,24             
6)   Olli Hovatov                     AsikkRai                  11,86             
7)   Luka Halme                       OrimJy                    12,02             
8)   Jesse Tuomainen                  IitPy                     12,08             
9)   Saku Puustinen                   LahdA                     12,47             
10)  Panu Piispa                      VehkVei                   12,73             
11)  Veikka Porkka                    KarhKa                    13,39             
12)  Tatu Aalto                       KarhU                     13,78             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Matias Nieminen                  AsikkRai                  10,98             
2)   Eino Mannonen                    ValkKa                    11,24             
3)   Luka Halme                       OrimJy                    12,02             
4)   Saku Puustinen                   LahdA                     12,47             
5)   Panu Piispa                      VehkVei                   12,73             
6)   Tatu Aalto                       KarhU                     13,78             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Touko Tarvonen                   LahdA                     10,89             
2)   Perttu Grönvall                  KarhKa                    11,15             
3)   Tobias Moreno                    LahdA                     11,17             
4)   Olli Hovatov                     AsikkRai                  11,86             
5)   Jesse Tuomainen                  IitPy                     12,08             
6)   Veikka Porkka                    KarhKa                    13,39             


T13 60m aidat
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     9,61              
2)   Jade Toivola                     LahdA                     10,02             
3)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    10,51             
4)   Jenni Seppälä                    IitPy                     10,65             
5)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  10,76             
6)   Minea Nurminen                   KarhKa                    11,97             
7)   Pihla Suntio                     KarhKa                    12,26             
8)   Iiris Niemi                      IitPy                     12,68             
9)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    12,81             
10)  Ellen Kruuse                     KarhU                     13,72             
     Alexandra Vilander               LahdA                     DNS               
     Venla Nykänen                    KarhKa                    DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Jenni Seppälä                    IitPy                     10,65             
2)   Lara Virkkunen                   AsikkRai                  10,76             
3)   Minea Nurminen                   KarhKa                    11,97             
4)   Iiris Niemi                      IitPy                     12,68             
     Alexandra Vilander               LahdA                     DNS               
     Venla Nykänen                    KarhKa                    DNF               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     9,61              
2)   Jade Toivola                     LahdA                     10,02             
3)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    10,51             
4)   Pihla Suntio                     KarhKa                    12,26             
5)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    12,81             
6)   Ellen Kruuse                     KarhU                     13,72             


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   250               
     210    220    230    240    250    260    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Olavi Siven                      LahdA                     210               
     160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Onni Hannula                     KarhKa                    210               
     180    190    200    210    220    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Jesper Huovinen                  LahdA                     200               
     150    160    170    180    190    200    210    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Kasper Pulkkinen                 ValkKa                    200               
     150    160    170    180    190    200    210    
     o      o      -      o      o      xo     xxx    

6)   Pyry Nieminen                    AsikkRai                  190               
     150    160    170    180    190    200    210    
     o      xo     o      -      o      -      xxx    

     Olavi Kiiski                     KarhKa                    NH                
     230    
     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Alisa Miettinen                  KarhU                     250               
     110    130    150    160    170    180    190    200    210    220    230    240    250    260    
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    210               
     110    130    150    160    170    180    190    200    210    220    
     -      -      xo     xo     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     200               
     110    130    150    160    170    180    190    200    210    
     -      -      o      o      o      o      o      o      xx-    

4)   Saara Huppunen                   IitPy                     190               
     110    130    150    160    170    180    190    200    
     -      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Helmi Kalliomäki                 ValkKa                    170               
     110    130    150    160    170    180    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Krista Ruokostenpohja            LahdA                     160               
     110    130    150    160    170    
     -      o      o      o      xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nuutti Virtanen                  ValkKa                    10,04             
     10,04  9,10   9,18   9,31   

2)   Lassi Pärtty                     VehkVei                   9,79              
     9,00   9,21   9,79   9,61   

3)   Oliver Koskelainen               LahdA                     9,42              
     9,08   9,42   8,95   9,38   

4)   Sebastian Attenberg              KarhU                     7,20              
     6,63   7,06   7,15   7,20   

5)   Pyry Ingers                      IitPy                     6,87              
     6,48   -      6,55   6,87   

6)   Arttu Rouhiainen                 OrimJy                    6,60              
     6,17   6,58   6,46   6,60   

7)   Valtteri Partanen                KarhKa                    6,27              
     6,24   6,10   6,22   6,27   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    10,48             
     10,21  9,96   9,88   10,48  

2)   Ansa Liikkanen                   IitPy                     10,21             
     9,83   10,21  8,22   x      

3)   Silja Salovaara                  OrimJy                    9,34              
     x      9,34   8,78   9,25   

4)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     8,99              
     8,58   8,99   8,33   8,96   

5)   Vanessa Värilä                   HeinI                     8,82              
     8,82   8,37   8,80   8,24   

6)   Jessika Huovinen                 LahdA                     8,25              
     8,08   8,25   8,11   7,55   

7)   Leia Lommi                       KarhU                     8,08              
     8,08   7,55   7,20   8,08   

8)   Jenna Pellinen                   VehkVei                   8,00              
     7,57   8,00   7,69   7,89   

9)   Lola Kuisma                      IitPy                     7,83              
     7,83   7,68   x      7,10   

10)  Sara Rajaniemi                   LahdA                     7,25              
     7,07   6,54   7,25   7,19   

11)  Pihla Kallio                     KarhKa                    7,01              
     6,93   7,01   6,58   6,92   

12)  Noora Ojala                      IitPy                     6,63              
     x      6,27   6,63   5,90   

13)  Arianna Kortelainen              ValkKa                    6,42              
     6,35   5,99   6,39   6,42   

14)  Oona Ojala                       IitPy                     5,98              
     5,98   5,71   5,24   5,11   

15)  Sara Suhonen                     ValkKa                    5,44              
     5,44   4,68   4,89   4,89   

     Amanda Sallinen                  OrimJy                                      


P13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Veikka Porkka                    KarhKa                    5.13,32           
2)   Jesper Huovinen                  LahdA                     6.34,97           
     Touko Tarvonen                   LahdA                     DNS               


T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Pihla Suntio                     KarhKa                    6.08,33           
2)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     6.20,82           
3)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    6.26,96           
4)   Neela Notkonen                   LahdA                     6.30,22           
5)   Alexandra Vilander               LahdA                     6.45,27           
6)   Martta Huppunen                  IitPy                     7.00,05           
7)   Elina Niinikangas                ValkKa                    7.08,87           
8)   Alina Viljaranta                 ValkKa                    7.24,73           
9)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     7.34,74           
10)  Helmiina Saarikunnas             LahdA                     7.35,54           
11)  Ellen Kruuse                     KarhU                     8.23,84           


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Lahden Ahkera 1                  LahdA                     7.15,31           
   1) Samuel Pasanen, 2) Neela Notkonen, 
   3) Otso Kaukonen, 4) Helmiina Saarikunnas
2)   Karhulan Katajaiset 1            KarhKa                    7.31,26           
   1) Perttu Grönvall, 2) Minea Nurminen, 
   3) Valtteri Partanen, 4) Iisa-Erika Auranen
3)   Lahden Ahkera 2                  LahdA                     7.35,83           
   1) Olavi Siven, 2) Vilja Läderberg, 
   3) Jesper Huovinen, 4) Sofia Rinne
4)   Orimattilan Jymy                 OrimJy                    7.46,03           
   1) Luka Halme, 2) Åsa Rehn, 
   3) Joonas Kumpulainen, 4) Silja Salovaara
5)   Karhulan Katajaiset 2            KarhKa                    7.58,75           
   1) Eetu Autio, 2) Niia-Sofia Auranen, 
   3) Veikka Porkka, 4) Pihla Kallio
6)   Vehkalahden Veikot               VehkVei                   8.03,20           
   1) Panu Piispa, 2) Jenna Pellinen, 
   3) Lassi Pärtty, 4) Neea Lanki
7)   Valkealan Kajo                   ValkKa                    8.05,76           
   1) Eino Mannonen, 2) Arianna Kortelainen, 
   3) Kasper Pulkkinen, 4) Aada Rauos
8)   Iitin Pyrintö                    IitPy                     8.08,37           
   1) Jesse Tuomainen, 2) Iiris Niemi, 
   3) Joona Puukka, 4) Saara Huppunen
9)   Karhulan Katajaiset 3            KarhKa                    8.10,88           
   1) Olavi Kiiski, 2) Pihla Suntio, 
   3) Aatu Räsänen, 4) Kira Kaipiainen
10)  Lahden Ahkera 3                  LahdA                     8.13,04           
   1) Oliver Koskelainen, 2) Jessika Huovinen, 
   3) Touko Tarvonen, 4) Matleena Siven
11)  Lahden Ahkera 4                  LahdA                     8.48,96           
   1) Tobias Moreno, 2) Alexandra Vilander, 
   3) Saku Puustinen, 4) Vilja Hautaniemi
12)  Karhulan Urheilijat              KarhU                     9.20,03           
   1) Tatu Aalto, 2) Ellen Kruuse, 
   3) Iurii Evseev, 4) Ella Kopra


P15 300m
1)   Roni Rämä                        LahdA                     40,92             
2)   Nuutti Ahtola                    ValkKa                    43,97             
3)   Petrus Tasa                      VehkVei                   46,10             
4)   Miro Naski                       KarhKa                    46,18             
5)   Joonas Palmu                     ValkKa                    46,87             
6)   Anton Hagel                      KarhKa                    49,14             
7)   Jimi Vanhala                     KarhU                     51,91             
8)   Lukas Hyypiä                     IitPy                     1.03,62           

Loppukilpailu erä 1
1)   Roni Rämä                        LahdA                     40,92             
2)   Anton Hagel                      KarhKa                    49,14             
3)   Jimi Vanhala                     KarhU                     51,91             
4)   Lukas Hyypiä                     IitPy                     1.03,62           

Loppukilpailu erä 2
1)   Nuutti Ahtola                    ValkKa                    43,97             
2)   Petrus Tasa                      VehkVei                   46,10             
3)   Miro Naski                       KarhKa                    46,18             
4)   Joonas Palmu                     ValkKa                    46,87             


T15 300m
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     41,99             
2)   Edit Merivirta                   KarhKa                    43,90             
3)   Sanni Koivisto                   LahdA                     45,17             
4)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  45,85             
5)   Nea Rehn                         OrimJy                    46,93             
6)   Olivia Ettanen                   KarhU                     47,37             
7)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     48,27             
8)   Helmiemilia Malin                HeinI                     53,90             
9)   Joanna Vanhala                   KarhU                     58,50             

Alkuerät erä 1
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     41,99             
2)   Nea Rehn                         OrimJy                    46,93             
3)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     48,27             
4)   Helmiemilia Malin                HeinI                     53,90             
5)   Joanna Vanhala                   KarhU                     58,50             

Alkuerät erä 2
1)   Edit Merivirta                   KarhKa                    43,90             
2)   Sanni Koivisto                   LahdA                     45,17             
3)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  45,85             
4)   Olivia Ettanen                   KarhU                     47,37             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Joanna Puukka                    IitPy                     12,53             
2)   Minttu Kaukonen                  LahdA                     13,37             
3)   Venla Läderberg                  LahdA                     13,92             
4)   Mette Nurminen                   KarhKa                    14,03             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,8
1)   Ville Vihertö                    IitPy                     15,43             
2)   Veikko Sundberg                  KarhKa                    15,92             
3)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     16,83             
4)   Rasmus Heino                     OrimJy                    21,87             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jim Herlevi                      OrimJy                    10,62 +1,5          
     x      x      10,62  10,14  
                   +1,5   +0,4   

2)   Atte Tuominen                    LahdA                     9,68 +0,6          
     x      9,39   9,68   9,00   
            +2,0   +0,6   +0,7   

3)   Veeti Hostikka                   KarhKa                    8,72 +3,3  8,50 -2,0
     8,50   8,72   8,32   8,40   
     -2,0   +3,3   +1,5   +1,9   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     10,38 +2,2  10,25 +2,0
     x      10,25  x      10,38  
     -0,7   +2,0          +2,2   

2)   Maria Suntio                     KarhKa                    9,97 +2,0          
     9,97   9,64   9,33   9,67   
     +2,0   -2,3   +0,7   +2,3   

3)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    9,36 +2,1  9,13 +1,2
     8,83   8,91   9,36   9,13   
     +1,6   +2,0   +2,1   +1,2   

4)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     9,03 +0,4          
     8,46   8,97   9,03   8,72   
     +0,9   +2,1   +0,4   +2,4   

5)   Irem Köksal                      KarhU                     8,88 +2,3  8,70 +0,1
     x      8,88   8,45   8,70   
            +2,3   +1,4   +0,1   



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Onni Rustholkarhu                LahdA                     40,70             
     40,70  x      38,64  x      

2)   Miska Johansson                  HeinI                     39,76             
     39,72  x      39,56  39,76  

3)   Eliel Mulari                     KarhKa                    30,46             
     28,83  30,46  29,87  x      

4)   Arttu Mäkelä                     OrimJy                    19,21             
     19,21  x      19,21  x      

5)   Joona Holkko                     KarhU                     15,09             
     15,09  10,53  x      x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Amalia Lindén                    BorgåAk                   48,29             
     48,26  x      x      48,29  

2)   Siru Myllykangas                 HeinI                     40,95             
     29,74  36,77  40,95  x      

3)   Sinja Johansson                  LahdA                     33,60             
     x      33,48  33,60  x      

4)   Alice Koskelainen                LahdA                     32,67             
     x      31,05  x      32,67  

5)   Aada Sipiläinen                  OrimJy                    28,15             
     26,08  27,03  28,15  26,06  

6)   Marlena Nieminen                 KarhKa                    21,19             
     x      x      19,00  21,19  

7)   Nea Ojala                        IitPy                     20,05             
     15,97  x      x      20,05  

     Birgit Tuomola                   LahdA                     DNS               
     Edith Rantala                    LahdA                     NM                
     x      x      x      x      



P15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aleksi Ahola                     KarhKa                    6.13,57           
2)   Joona Holkko                     KarhU                     8.16,20           
     Miska Johansson                  HeinI                     DNS               


T15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aliisa Kiiski                    KarhKa                    5.01,71           
2)   Maria Suntio                     KarhKa                    5.26,79           
3)   Nea Halttunen                    AsikkRai                  6.29,09           
4)   Aada Sipiläinen                  OrimJy                    6.43,46           
5)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     6.54,51           
6)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     8.25,30           
     Birgit Tuomola                   LahdA                     DNS               


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Vehkalahden Veikot               VehkVei                   10.26,77          
   1) Johannes Kauppinen, 2) Aino Hämäläinen, 
   3) Petrus Tasa, 4) Suvi Satama
2)   Karhulan Katajaiset              KarhKa                    10.29,15          
   1) Veeti Hostikka, 2) Edit Merivirta, 
   3) Aleksi Ahola, 4) Mette Nurminen
3)   Lahden Ahkera                    LahdA                     10.45,49          
   1) Roni Rämä, 2) Minttu Kaukonen, 
   3) Atte Tuominen, 4) Sanni Koivisto
4)   Iitin Pyrintö                    IitPy                     11.53,76          
   1) Ville Vihertö, 2) Jenna Tuomainen, 
   3) Lukas Hyypiä, 4) Joanna Puukka
     Karhulan Urheilijat              KarhU                     DNF               
   1) Joona Holkko, 2) Irem Köksal, 
   3) Jimi Vanhala, 4) Olivia Ettanen


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Pyry Terä                        LahdA                     2.20,21           
2)   Toni Tervo                       KarhU                     2.30,63           
3)   Rolle Sundhiolm                  OrimJy                    2.33,84           
4)   Otro Kettunen                    KarhKa                    2.35,83           
5)   Luukas Huppunen                  IitPy                     3.16,20           


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     2.18,48           
2)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.19,20           
3)   Ea Vuori                         LahdA                     2.27,58           
4)   Maria Wennerstrand               KarhU                     2.36,60           
5)   Olivia Halme                     OrimJy                    2.36,66           
6)   Siiri Heikkilä                   KarhKa                    2.45,69           
7)   Kerttu Niemi                     IitPy                     2.52,49           
8)   Kerttu Niiranen                  KarhKa                    2.54,37           


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eelis Snåre                      LahdA                     6,00 +1,0          
     5,79   x      3,39   6,00   
     +1,4          +1,7   +1,0   

2)   Manu Metsäkangas                 LahdA                     5,89 +0,4          
     5,62   5,64   5,82   5,89   
     +0,6   +0,6   +0,7   +0,4   

3)   Nuutti Nikula                    OrimJy                    5,35 +0,5          
     x      5,18   3,20   5,35   
            +1,5   -1,6   +0,5   

4)   Samuli Hänninen                  KarhU                     5,26 +0,7          
     5,06   4,84   5,26   x      
     +2,1   +0,1   +0,7          

5)   Otto Erola                       KarhU                     4,97 +2,9  4,93 +1,4
     4,97   x      4,93   4,76   
     +2,9          +1,4   +2,4   

6)   Aatu Sihvonen                    KarhKa                    4,47 +1,0          
     4,47   x      4,30   4,44   
     +1,0          +1,7   +0,6   

7)   Viljami Salo                     IitPy                     3,51 +1,3          
     x      3,29   2,91   3,51   
            +1,7   +2,0   +1,3   

     Sakke Petäjäsaari                ValkKa                    DNS               


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Ruoho                      LahdA                     5,32 +4,1  4,72 +0,1
     5,32   x      4,72   x      
     +4,1          +0,1          

2)   Salma Mäntynen                   KarhKa                    4,60 +1,2          
     4,52   4,35   4,44   4,60   
     +1,7   +0,6   +0,7   +1,2   

3)   Sade Lampila                     KarhKa                    4,35 +1,2          
     x      x      x      4,35   
                          +1,2   

4)   Anna Miettinen                   KarhU                     4,18 -0,8          
     4,18   x      4,09   x      
     -0,8          +0,4          

5)   Pihla Laine                      OrimJy                    4,09 +3,2  3,90 +1,0
     3,89   3,87   3,90   4,09   
     +0,3   +2,9   +1,0   +3,2   

6)   Siiri Karjalainen                IitPy                     3,90 -2,5          
     x      3,82   3,90   3,87   
            +0,3   -2,5   +2,3   

     Anna Heimonen                    ValkKa                                      


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Patrick Haga                     ValkKa                    49,49             
     44,78  38,82  49,49  45,11  

2)   Tuukka Ingers                    LahdA                     34,27             
     x      x      34,27  x      

3)   Wilho Korpela                    KarhKa                    34,03             
     34,03  31,59  30,88  x      

4)   Miika Sirola                     OrimJy                    18,93             
     x      18,93  17,26  15,74  

5)   Teemu Peltola                    OrimJy                    16,15             
     10,71  11,58  16,15  15,65  



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pauliina Puhakka                 VehkVei                   40,43             
     39,65  40,43  x      38,04  

2)   Annukka Vainonen                 IitPy                     36,91             
     33,57  36,91  34,94  -      

3)   Emilia Peltoheimo                KarhKa                    36,08             
     x      36,08  x      34,06  

4)   Sohvi Laine                      LahdA                     33,47             
     28,02  33,47  30,81  26,95  

5)   Gita Reinholm                    KarhKa                    29,12             
     x      25,50  29,12  24,78  

6)   Linda Sallinen                   OrimJy                    20,47             
     x      x      20,47  x