Hippokisat 21.5.2019

P5 40m
1)   Eliel Munnukka                                             10,09             
2)   Leevi Rossi                                                10,12             
3)   Miro Peltola                                               10,35             
4)   Elmeri Rauhala                                             10,62             
5)   Onni Kaarnaattu                                            11,61             
6)   Miiku Laakkonen                                            13,24             
7)   Veeti Ekholm                                               13,59             
8)   Saku Volanen                                               14,41             
9)   Väinö Ryyppö                                               14,90             
10)  Aksel Ronimus                                              15,28             
11)  Kasper Pesälä                                              15,44             
12)  Julius Kokko                                               15,73             
13)  Voitto Lehtonen                                            22,33             
14)  Eino Tolppala                                              27,36             
15)  Olavi Karvanen                                             28,68             
16)  Lenni Hyypiä                                               37,17             
17)  Nuutti Peltola                                             37,77             
     Akseli Pitkä                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Onni Kaarnaattu                                            11,61             
2)   Miiku Laakkonen                                            13,24             
3)   Väinö Ryyppö                                               14,90             
4)   Aksel Ronimus                                              15,28             
5)   Voitto Lehtonen                                            22,33             
6)   Olavi Karvanen                                             28,68             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elmeri Rauhala                                             10,62             
2)   Saku Volanen                                               14,41             
3)   Kasper Pesälä                                              15,44             
4)   Eino Tolppala                                              27,36             
5)   Lenni Hyypiä                                               37,17             
6)   Nuutti Peltola                                             37,77             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Eliel Munnukka                                             10,09             
2)   Leevi Rossi                                                10,12             
3)   Miro Peltola                                               10,35             
4)   Veeti Ekholm                                               13,59             
5)   Julius Kokko                                               15,73             
     Akseli Pitkä                                               DNS               


T5 40m
1)   Mimosa Kostiander                                          8,87              
2)   Seelia Lehtonen                                            9,86              
3)   Salla Karo                                                 10,06             
4)   Oona Järvinen                                              10,28             
5)   Noora Tojkander                                            10,50             
6)   Ronja Malmström                                            10,52             
7)   Ella Riuttala                                              10,83             
8)   Alisa Pesälä                                               10,91             
9)   Ilona Salo                                                 11,04             
10)  Venla Saarinen                                             11,35             
11)  Eevi Äikäs                                                 13,17             
12)  Heini Martikainen                                          13,85             
13)  Nella Koskelainen                                          13,91             
14)  Milka Kelkka                                               14,21             
15)  Meri Peni                                                  14,39             
16)  Ruut Kelkka                                                14,54             
17)  Venla Heikki                                               14,83             
18)  Oona Parijoki                                              15,90             
19)  Iisa Rajala                                                23,62             
20)  Minja Saarinen                                             24,19             
21)  Inka Ekholm                                                25,99             
22)  Elli Kiiski                                                28,88             
23)  Ester Kelkka                                               43,13             
24)  Hilma Ekholm                                               57,17             
25)  Saaga Niininen                                             1.10,51           
     Aada Järvinen                                                                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Seelia Lehtonen                                            9,86              
2)   Noora Tojkander                                            10,50             
3)   Ronja Malmström                                            10,52             
4)   Venla Saarinen                                             11,35             
5)   Eevi Äikäs                                                 13,17             
6)   Heini Martikainen                                          13,85             
7)   Elli Kiiski                                                28,88             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Oona Järvinen                                              10,28             
2)   Ella Riuttala                                              10,83             
3)   Nella Koskelainen                                          13,91             
4)   Ester Kelkka                                               43,13             
5)   Hilma Ekholm                                               57,17             
6)   Saaga Niininen                                             1.10,51           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Salla Karo                                                 10,06             
2)   Milka Kelkka                                               14,21             
3)   Ruut Kelkka                                                14,54             
4)   Venla Heikki                                               14,83             
5)   Iisa Rajala                                                23,62             
6)   Inka Ekholm                                                25,99             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Mimosa Kostiander                                          8,87              
2)   Alisa Pesälä                                               10,91             
3)   Ilona Salo                                                 11,04             
4)   Meri Peni                                                  14,39             
5)   Oona Parijoki                                              15,90             
6)   Minja Saarinen                                             24,19             
     Aada Järvinen                                                                


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Leevi Rossi                                                8,70              
     8,70   

2)   Elmeri Rauhala                                             7,06              
     7,06   

3)   Eliel Munnukka                                             6,80              
     6,80   

4)   Miro Peltola                                               6,39              
     6,39   

5)   Väinö Ryyppö                                               6,08              
     6,08   

6)   Onni Kaarnaattu                                            4,47              
     4,47   

7)   Aksel Ronimus                                              3,94              
     3,94   

8)   Julius Kokko                                               3,30              
     3,30   

9)   Veeti Ekholm                                               2,92              
     2,92   

10)  Saku Volanen                                               2,74              
     2,74   

11)  Olavi Karvanen                                             2,19              
     2,19   

12)  Kasper Pesälä                                              2,03              
     2,03   

13)  Miiku Laakkonen                                            2,02              
     2,02   

14)  Nuutti Peltola                                             0,98              
     0,98   

15)  Voitto Lehtonen                                            0,97              
     0,97   

16)  Lenni Hyypiä                                               0,91              
     0,91   

17)  Eino Tolppala                                              0,82              
     0,82   

     Akseli Pitkä                                                                 


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Mimosa Kostiander                                          6,55              
     6,55   

2)   Seelia Lehtonen                                            4,99              
     4,99   

3)   Noora Tojkander                                            4,91              
     4,91   

4)   Salla Karo                                                 4,73              
     4,73   

5)   Meri Peni                                                  4,72              
     4,72   

6)   Ronja Malmström                                            4,30              
     4,30   

7)   Venla Saarinen                                             4,26              
     4,26   

8)   Ilona Salo                                                 4,14              
     4,14   

9)   Alisa Pesälä                                               3,95              
     3,95   

10)  Nella Koskelainen                                          3,77              
     3,77   

11)  Venla Heikki                                               3,70              
     3,70   

12)  Elli Kiiski                                                3,67              
     3,67   

13)  Ella Riuttala                                              3,55              
     3,55   

14)  Oona Järvinen                                              3,50              
     3,50   

15)  Milka Kelkka                                               3,07              
     3,07   

16)  Heini Martikainen                                          2,61              
     2,61   

17)  Eevi Äikäs                                                 2,42              
     2,42   

18)  Ruut Kelkka                                                2,10              
     2,10   

19)  Oona Parijoki                                              2,01              
     2,01   

20)  Ester Kelkka                                               1,48              
     1,48   

21)  Hilma Ekholm                                               1,31              
     1,31   

22)  Minja Saarinen                                             1,12              
     1,12   

23)  Saaga Niininen                                             1,00              
     1,00   

24)  Inka Ekholm                                                0,72              
     0,72   

     Aada Järvinen                                                                
     Iisa Rajala                                                                  


P7 40m
1)   Lenni Munnukka                                             7,86              
2)   Elmo Järvinen                                              8,10              
3)   Eevertti Rauhala                                           8,55              
4)   Tuure Rytkölä                    IitP                      8,63              
5)   Leevi Heikki                                               8,71              
6)   Aapo Taavila                                               8,74              
7)   Lenni Mäkinen                                              8,80              
8)   Reino Ryyppö                                               9,06              
9)   Markus Rouhiainen                                          9,11              
10)  Hugo Lähteenmäki                                           9,12              
11)  Santtu Laakkonen                                           9,18              
12)  Eki Peni                                                   9,22              
13)  Jaani Ravantti                                             9,32              
14)  Antton Ronimus                                             9,67              
15)  Rasmus Äikäs                                               9,84              
16)  Milo Suokas                                                9,94              
17)  Okko Varpenius                                             10,39             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lenni Munnukka                                             7,86              
2)   Reino Ryyppö                                               9,06              
3)   Hugo Lähteenmäki                                           9,12              
4)   Eki Peni                                                   9,22              
5)   Rasmus Äikäs                                               9,84              
6)   Okko Varpenius                                             10,39             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elmo Järvinen                                              8,10              
2)   Eevertti Rauhala                                           8,55              
3)   Tuure Rytkölä                    IitP                      8,63              
4)   Leevi Heikki                                               8,71              
5)   Markus Rouhiainen                                          9,11              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Aapo Taavila                                               8,74              
2)   Lenni Mäkinen                                              8,80              
3)   Santtu Laakkonen                                           9,18              
4)   Jaani Ravantti                                             9,32              
5)   Antton Ronimus                                             9,67              
6)   Milo Suokas                                                9,94              


T7 40m
1)   Lumi Terviö                                                7,97              
2)   Irem Köse                                                  8,54              
3)   Vieno Salo                                                 8,65              
4)   Olivia Hietanen                                            8,67              
5)   Nelli Volanen                                              8,68              
6)   Emma Ryyppö                                                8,69              
7)   Jenna Riuttala                                             8,85              
8)   Sara Hutri                                                 8,86              
9)   Hulda Huppunen                                             8,91              
10)  Elna Pirinen                                               9,18              
11)  Josefina Grenfors                                          9,25              
12)  Karoliina Tojkander              IitP                      9,27              
13)  Elsa Rantonen                                              9,33              
14)  Taimi Martikainen                                          9,53              
15)  Ida Laaksonen                                              9,58              
16)  Lotta Kiiski                                               9,82              
17)  Minttu Auvinen                                             9,99              
18)  Aada Järvinen                                              11,61             
19)  Emma Kaarlenpoika                                          12,37             
     Krista Pitkä                                               DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Lumi Terviö                                                7,97              
2)   Sara Hutri                                                 8,86              
3)   Josefina Grenfors                                          9,25              
4)   Elsa Rantonen                                              9,33              
5)   Lotta Kiiski                                               9,82              
6)   Aada Järvinen                                              11,61             
7)   Emma Kaarlenpoika                                          12,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Nelli Volanen                                              8,68              
2)   Emma Ryyppö                                                8,69              
3)   Hulda Huppunen                                             8,91              
4)   Elna Pirinen                                               9,18              
5)   Karoliina Tojkander              IitP                      9,27              
6)   Taimi Martikainen                                          9,53              
     Krista Pitkä                                               DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Irem Köse                                                  8,54              
2)   Vieno Salo                                                 8,65              
3)   Olivia Hietanen                                            8,67              
4)   Jenna Riuttala                                             8,85              
5)   Ida Laaksonen                                              9,58              
6)   Minttu Auvinen                                             9,99              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lenni Munnukka                                             14,56             
     14,56  

2)   Jaani Ravantti                                             12,42             
     12,42  

3)   Eki Peni                                                   11,90             
     11,90  

4)   Reino Ryyppö                                               11,06             
     11,06  

5)   Hugo Lähteenmäki                                           10,30             
     10,30  

6)   Leevi Heikki                                               10,19             
     10,19  

7)   Lenni Mäkinen                                              9,05              
     9,05   

8)   Aapo Taavila                                               8,47              
     8,47   

9)   Santtu Laakkonen                                           7,83              
     7,83   

10)  Eevertti Rauhala                                           7,80              
     7,80   

11)  Tuure Rytkölä                    IitP                      7,60              
     7,60   

12)  Elmo Järvinen                                              6,84              
     6,84   

13)  Markus Rouhiainen                                          5,99              
     5,99   

14)  Milo Suokas                                                5,48              
     5,48   

15)  Antton Ronimus                                             5,33              
     5,33   

16)  Rasmus Äikäs                                               5,26              
     5,26   

17)  Okko Varpenius                                             3,65              
     3,65   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Elna Pirinen                                               11,27             
     11,27  

2)   Karoliina Tojkander              IitP                      9,79              
     9,79   

3)   Aada Järvinen                                              9,44              
     9,44   

4)   Olivia Hietanen                                            9,42              
     9,42   

5)   Emma Kaarlenpoika                                          8,74              
     8,74   

6)   Sara Hutri                                                 8,26              
     8,26   

7)   Lumi Terviö                                                8,24              
     8,24   

8)   Ida Laaksonen                                              7,98              
     7,98   

9)   Emma Ryyppö                                                7,76              
     7,76   

10)  Irem Köse                                                  7,58              
     7,58   

11)  Josefina Grenfors                                          7,54              
     7,54   

12)  Vieno Salo                                                 7,29              
     7,29   

13)  Lotta Kiiski                                               6,99              
     6,99   

14)  Jenna Riuttala                                             6,58              
     6,58   

15)  Taimi Martikainen                                          6,40              
     6,40   

16)  Nelli Volanen                                              6,37              
     6,37   

17)  Minttu Auvinen                                             5,60              
     5,60   

18)  Elsa Rantonen                                              4,77              
     4,77   

19)  Hulda Huppunen                                             4,20              
     4,20   

     Krista Pitkä                                               DNS               


P9 60m
1)   Jimi Lindroos                                              10,19             
2)   Juho Virta                                                 10,34             
3)   Veeti Heikki                                               10,67             
4)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     10,78             
5)   Arttu Suhonen                                              10,80             
6)   Lemmi-Tapio Leivo                                          10,83             
7)   Arttu Järvinen                   IitPy                     11,01             
8)   Samu Piispanen                                             11,04             
9)   Lukas Hyypiä                     IitPy                     11,13             
10)  Dani Kotilainen                                            11,30             
11)  Elias Lehtonen                                             11,88             
12)  Aarni Martikainen                                          11,91             
13)  Eemil Taavila                                              11,99             
14)  Immo Peni                                                  12,02             
15)  Niko Turunen                                               12,52             
16)  Antti Tolppala                                             12,66             
17)  Peetu Laakkonen                                            13,16             
18)  Joona Saarinen                                             15,27             
     Aamos Huppunen                                             DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jimi Lindroos                                              10,19             
2)   Arttu Suhonen                                              10,80             
3)   Samu Piispanen                                             11,04             
4)   Lukas Hyypiä                     IitPy                     11,13             
5)   Elias Lehtonen                                             11,88             
6)   Aarni Martikainen                                          11,91             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     10,78             
2)   Arttu Järvinen                   IitPy                     11,01             
3)   Immo Peni                                                  12,02             
4)   Niko Turunen                                               12,52             
5)   Antti Tolppala                                             12,66             
6)   Peetu Laakkonen                                            13,16             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Juho Virta                                                 10,34             
2)   Veeti Heikki                                               10,67             
3)   Lemmi-Tapio Leivo                                          10,83             
4)   Dani Kotilainen                                            11,30             
5)   Eemil Taavila                                              11,99             
6)   Joona Saarinen                                             15,27             
     Aamos Huppunen                                             DNS               


T9 60m
1)   My Kilkki                                                  11,51             
2)   Neea Turunen                                               11,53             
3)   Rakel Rantonen                                             11,62             
3)   Emilia Tojkander                                           11,62             
5)   Aino Vihertö                                               11,65             
6)   Moona Kostiander                                           11,68             
7)   Venla Vilen                                                12,00             
8)   Viivi Tolppala                                             12,02             
9)   Tuuli Makkonen                                             12,39             
10)  Cia Kilkki                                                 12,73             
11)  Liisa Kaarlenpoika                                         12,97             
12)  Iina Ravantti                                              13,21             
     Viola Hyppönen                   IitP                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   My Kilkki                                                  11,51             
2)   Rakel Rantonen                                             11,62             
3)   Aino Vihertö                                               11,65             
4)   Venla Vilen                                                12,00             
5)   Cia Kilkki                                                 12,73             
6)   Liisa Kaarlenpoika                                         12,97             
     Viola Hyppönen                   IitP                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Neea Turunen                                               11,53             
2)   Emilia Tojkander                                           11,62             
3)   Moona Kostiander                                           11,68             
4)   Viivi Tolppala                                             12,02             
5)   Tuuli Makkonen                                             12,39             
6)   Iina Ravantti                                              13,21             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Juho Virta                                                 3,29              
     3,29   3,21   3,05   
                          

2)   Jimi Lindroos                                              3,20              
     3,20   2,94   2,90   
                          

3)   Tiitus Rytkölä                   IitPy                     3,12              
     3,12   2,92   3,02   
                          

4)   Arttu Suhonen                                              3,06              
     2,92   x      3,06   
                          

5)   Lukas Hyypiä                     IitPy                     3,05              
     2,81   3,04   3,05   
                          

6)   Dani Kotilainen                                            3,00              
     3,00   2,77   2,79   
                          

7)   Lemmi-Tapio Leivo                                          2,91              
     2,47   2,91   2,90   
                          

8)   Arttu Järvinen                   IitPy                     2,90              
     2,71   2,90   2,69   
                          

9)   Samu Piispanen                                             2,87              
     2,87   2,79   2,78   
                          

10)  Veeti Heikki                                               2,83              
     x      2,68   2,83   
                          

11)  Aarni Martikainen                                          2,72              
     2,72   2,72   2,50   
                          

12)  Eemil Taavila                                              2,67              
     2,36   2,25   2,67   
                          

13)  Immo Peni                                                  2,53              
     2,35   2,44   2,53   
                          

14)  Peetu Laakkonen                                            2,34              
     2,34   1,97   x      
                          

15)  Joona Saarinen                                             2,18              
     2,18   1,84   
                   

16)  Antti Tolppala                                             2,13              
     2,13   x      2,11   
                          

17)  Niko Turunen                                               2,11              
     2,11   x      2,00   
                          

18)  Elias Lehtonen                                             2,09              
     2,02   2,04   2,09   
                          

     Aamos Huppunen                                             DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   My Kilkki                                                  3,04              
     3,04   2,94   3,04   
                          

2)   Moona Kostiander                                           2,74              
     2,66   2,74   2,71   
                          

3)   Aino Vihertö                                               2,72              
     2,60   x      2,72   
                          

4)   Neea Turunen                                               2,63              
     2,59   2,20   2,63   
                          

5)   Viivi Tolppala                                             2,63              
     2,44   2,63   2,37   
                          

6)   Rakel Rantonen                                             2,62              
     2,55   2,58   2,62   
                          

7)   Iina Ravantti                                              2,62              
     2,56   2,62   2,56   
                          

8)   Tuuli Makkonen                                             2,60              
     x      x      2,60   
                          

9)   Emilia Tojkander                                           2,58              
     2,58   x      2,47   
                          

10)  Venla Vilen                                                2,57              
     2,57   x      2,54   
                          

11)  Cia Kilkki                                                 2,49              
     2,49   2,46   2,33   
                          

12)  Liisa Kaarlenpoika                                         2,27              
     2,24   1,97   2,27   
                          

     Viola Hyppönen                   IitP                      DNS               


P11 60m
1)   Joona Puukka                                               9,13              
2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     9,31              
3)   Eino Kunnas                                                9,78              
4)   Valtteri Suhonen                                           9,88              
5)   Luukas Huppunen                  IitPy                     9,92              
6)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     10,14             
7)   Niklas Järvinen                                            10,27             
8)   Kristian Kotilainen                                        10,82             
8)   Myrsky Martikainen                                         10,82             
10)  Mikke Montonen                                             10,91             
11)  Matias Makkonen                                            11,17             
12)  Nuuti Pyrrö                                                11,79             
13)  Jami Seppälä                                               11,89             
14)  Okko Peni                                                  12,70             
     Leevi Hyypiä                     IitPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eino Kunnas                                                9,78              
2)   Valtteri Suhonen                                           9,88              
3)   Luukas Huppunen                  IitPy                     9,92              
4)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     10,14             
5)   Kristian Kotilainen                                        10,82             
6)   Mikke Montonen                                             10,91             
7)   Matias Makkonen                                            11,17             
8)   Jami Seppälä                                               11,89             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Joona Puukka                                               9,13              
2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     9,31              
3)   Niklas Järvinen                                            10,27             
4)   Myrsky Martikainen                                         10,82             
5)   Nuuti Pyrrö                                                11,79             
6)   Okko Peni                                                  12,70             
     Leevi Hyypiä                     IitPy                     DNS               


T11 60m
1)   Veera Elomaa                                               9,91              
2)   Meea Mäkinen                                               10,37             
3)   Enna Peltola                                               10,52             
4)   Venla Tossavainen                                          10,57             
5)   Sofia Hoikkala                                             10,72             
6)   Aino Lappalainen                                           10,86             
7)   Anni Laksio                                                11,31             
8)   Lotta Hyypiä                                               11,45             
9)   Emilia Leivo                                               11,46             
10)  Nea Lunkka                                                 11,65             
11)  Elli-Noora Koskelainen           IitPy                     11,71             
11)  Ella Karhu                                                 11,71             
13)  Mirella Roos                                               12,10             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Venla Tossavainen                                          10,57             
2)   Anni Laksio                                                11,31             
3)   Lotta Hyypiä                                               11,45             
4)   Emilia Leivo                                               11,46             
5)   Elli-Noora Koskelainen           IitPy                     11,71             
6)   Mirella Roos                                               12,10             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Veera Elomaa                                               9,91              
2)   Meea Mäkinen                                               10,37             
3)   Enna Peltola                                               10,52             
4)   Sofia Hoikkala                                             10,72             
5)   Aino Lappalainen                                           10,86             
6)   Nea Lunkka                                                 11,65             
7)   Ella Karhu                                                 11,71             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     3,96              
     3,96   3,79   3,83   
                          

2)   Joona Puukka                                               3,72              
     2,48   3,72   -      
                          

3)   Eino Kunnas                                                3,42              
     2,60   3,34   3,42   
                          

4)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     3,40              
     3,40   2,84   3,37   
                          

5)   Luukas Huppunen                  IitPy                     3,34              
     3,34   3,20   3,27   
                          

6)   Valtteri Suhonen                                           3,27              
     3,18   3,27   3,20   
                          

7)   Mikke Montonen                                             3,08              
     3,07   3,08   2,98   
                          

8)   Myrsky Martikainen                                         3,07              
     3,07   2,82   -      
                          

9)   Niklas Järvinen                                            3,06              
     3,06   2,94   2,87   
                          

10)  Matias Makkonen                                            2,84              
     2,84   2,75   2,60   
                          

11)  Kristian Kotilainen                                        2,77              
     2,63   2,77   2,54   
                          

12)  Jami Seppälä                                               2,69              
     2,69   2,35   2,35   
                          

13)  Nuuti Pyrrö                                                2,61              
     2,48   2,60   2,61   
                          

14)  Okko Peni                                                  2,61              
     2,38   2,61   2,55   
                          

     Leevi Hyypiä                     IitPy                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Veera Elomaa                                               3,68              
     3,47   3,68   2,84   
                          

2)   Meea Mäkinen                                               3,35              
     3,34   3,35   3,24   
                          

3)   Enna Peltola                                               3,18              
     3,14   3,18   3,00   
                          

4)   Ella Karhu                                                 3,01              
     3,01   2,97   2,98   
                          

5)   Venla Tossavainen                                          3,01              
     2,90   3,01   2,92   
                          

6)   Emilia Leivo                                               2,97              
     2,66   2,97   2,76   
                          

7)   Sofia Hoikkala                                             2,96              
     2,66   2,96   2,76   
                          

8)   Anni Laksio                                                2,86              
     2,86   2,74   2,83   
                          

9)   Lotta Hyypiä                                               2,81              
     2,81   2,51   -      
                          

10)  Elli-Noora Koskelainen           IitPy                     2,78              
     2,67   2,75   2,78   
                          

11)  Aino Lappalainen                                           2,78              
     2,78   2,58   2,69   
                          

12)  Nea Lunkka                                                 2,72              
     2,58   2,66   2,72   
                          

13)  Mirella Roos                                               2,60              
     2,60   2,49   2,57   
                          



P13 100m
Loppukilpailu
     Kasper Mertanen                                            DNS               


T13 100m
1)   Jenni Seppälä                                              14,73             
2)   Hilla Martikainen                IitPy                     15,27             
3)   Saana Tapio                      IitPy                     15,51             
4)   Lola Kuimas                                                16,04             
5)   Iiris Niemi                      IitPy                     16,17             
6)   Martta Huppunen                  IitPy                     16,78             
7)   Noora Ojala                                                16,89             
8)   Vilja Hartikainen                                          17,00             
9)   Oona Ojala                                                 17,22             
10)  Hertta Niemi                     IitPy                     18,12             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jenni Seppälä                                              14,73             
2)   Lola Kuimas                                                16,04             
3)   Iiris Niemi                      IitPy                     16,17             
4)   Vilja Hartikainen                                          17,00             
5)   Hertta Niemi                     IitPy                     18,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Hilla Martikainen                IitPy                     15,27             
2)   Saana Tapio                      IitPy                     15,51             
3)   Martta Huppunen                  IitPy                     16,78             
4)   Noora Ojala                                                16,89             
5)   Oona Ojala                                                 17,22             


P13 Kuula
Loppukilpailu
     Kasper Mertanen                                            DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saana Tapio                      IitPy                     6,44              
     5,94   6,44   6,10   

2)   Lola Kuimas                                                6,35              
     5,95   6,35   x      

3)   Jenni Seppälä                                              6,14              
     6,14   6,04   5,40   

4)   Hilla Martikainen                IitPy                     6,03              
     5,07   6,03   5,92   

5)   Noora Ojala                                                5,85              
     5,61   5,78   5,85   

6)   Iiris Niemi                      IitPy                     5,49              
     5,44   5,49   5,24   

7)   Oona Ojala                                                 5,35              
     5,21   4,88   5,35   

8)   Vilja Hartikainen                                          5,34              
     4,62   5,34   5,26   

9)   Hertta Niemi                     IitPy                     4,53              
     4,20   4,53   4,39   

10)  Martta Huppunen                  IitPy                     4,24              
     4,24   3,55   3,95   



T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     13,90             
2)   Kerttu Niemi                     IitPy                     15,26             
     Jenna Tuomainen                                            DNS               


P15 100m

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     8,04              
     7,68   7,68   8,04   

2)   Kerttu Niemi                     IitPy                     6,36              
     6,36   6,05   6,32   

     Jenna Tuomainen                                            DNS