Seuracup 5.8.2018

Seuracup
Iitin Pyrintö
05.08.2018

P11 150m
1)   Touko Tarvonen                   LahdA                     23,27             
2)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    23,35             
3)   Aatu Räsänen                     KarhKa                    23,70             
4)   Joona Niinikangas                ValkKa                    24,88             
5)   Vilho Mustonen                   LahdA                     24,90             
6)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     25,11             
7)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     26,20             
8)   Viljami Nurminen                 KarhKa                    26,58             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1)   Vilho Mustonen                   LahdA                     24,90             
2)   Taavi Rytkölä                    IitPy                     25,11             
3)   Vilppu Pirinen                   IitPy                     26,20             
4)   Viljami Nurminen                 KarhKa                    26,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Touko Tarvonen                   LahdA                     23,27             
2)   Juho Soikkeli                    ValkKa                    23,35             
3)   Aatu Räsänen                     KarhKa                    23,70             
4)   Joona Niinikangas                ValkKa                    24,88             


T11 150m
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     22,47             
2)   Åsa Rehn                                                   22,98             
3)   Olga Riikonen                    LahdA                     23,60             
4)   Irem Köksal                      KarhU                     24,13             
5)   Maria Tasa                       VehkVei                   24,40             
6)   Anni Olli                        KarhKa                    24,95             
7)   Arianna Kortelainen              ValkKa                    25,75             
8)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     25,88             
9)   Veera Elomaa                     IitPy                     26,12             
10)  Inka Räsänen                     KarhKa                    26,28             
11)  Hilda Laakso                     IitPy                     27,21             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Jenni Väänänen                   LahdA                     22,47             
2)   Åsa Rehn                                                   22,98             
3)   Olga Riikonen                    LahdA                     23,60             
4)   Maria Tasa                       VehkVei                   24,40             
5)   Anni Olli                        KarhKa                    24,95             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,5
1)   Irem Köksal                      KarhU                     24,13             
2)   Arianna Kortelainen              ValkKa                    25,75             
3)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     25,88             
4)   Veera Elomaa                     IitPy                     26,12             
5)   Inka Räsänen                     KarhKa                    26,28             
6)   Hilda Laakso                     IitPy                     27,21             


P11 60m aidat
1)   Joona Puukka                     IitPy                     11,94             
2)   Veikka Porkka                    KarhKa                    12,11             
3)   Timo Kivikangas                  OrimJy                    12,54             
4)   Justus Luostarinen               KarhKa                    12,83             
5)   Daniel Wennerstrand              KarhU                     13,22             
6)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    13,77             
7)   Valtteri Halonen                 KarhKa                    14,88             
     Oliver Koskelainen               LahdA                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Veikka Porkka                    KarhKa                    12,11             
2)   Timo Kivikangas                  OrimJy                    12,54             
3)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    13,77             
4)   Valtteri Halonen                 KarhKa                    14,88             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Joona Puukka                     IitPy                     11,94             
2)   Justus Luostarinen               KarhKa                    12,83             
3)   Daniel Wennerstrand              KarhU                     13,22             
     Oliver Koskelainen               LahdA                     DNS               


T11 60m aidat
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     11,17             
2)   Minea Nurminen                   KarhKa                    11,20             
3)   Hilla Tuominen                   LahdA                     11,60             
4)   Vilma Ryytty                     LahdA                     11,73             
5)   Alisa Norokorpi                  ValkKa                    11,80             
6)   Saara Hosiaisluoma               OrimJy                    13,38             
7)   Martta Huppunen                  IitPy                     14,72             
8)   Hertta Niemi                     IitPy                     15,41             
9)   Ella Kopra                       KarhU                     15,77             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Janni Savolainen                 LahdA                     11,17             
2)   Minea Nurminen                   KarhKa                    11,20             
3)   Alisa Norokorpi                  ValkKa                    11,80             
4)   Ella Kopra                       KarhU                     15,77             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Hilla Tuominen                   LahdA                     11,60             
2)   Vilma Ryytty                     LahdA                     11,73             
3)   Saara Hosiaisluoma               OrimJy                    13,38             
4)   Martta Huppunen                  IitPy                     14,72             
5)   Hertta Niemi                     IitPy                     15,41             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olavi Kiiski                     KarhKa                    127               
     90     95     100    105    110    115    120    125    127    129    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

2)   Viljami Salo                     IitPy                     115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Juho Kontkanen                   ValkKa                    115               
     105    110    115    120    
     o      o      xo     xxx    

4)   Tatu Aalto                       KarhU                     115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

5)   Kasper Pulkkinen                 ValkKa                    110               
     100    105    110    115    
     o      xxo    o      xxx    

6)   Leevi Hyypiä                     IitPy                     105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

7)   Leo Rajaniemi                    LahdA                     95                
     90     95     100    
     o      xo     xxx    

     Onni Kuronen                                                                 


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Alisa Miettinen                  KarhU                     131               
     110    115    120    123    129    131    133    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Venla Nykänen                    KarhKa                    120               
     100    105    110    115    120    123    
     o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Olivia Ollikka                   LahdA                     115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

4)   Jenna Kolari                     ValkKa                    115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Iiris Niemi                      IitPy                     110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Fiona Puolakanaho                OrimJy                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Elisa Rantalainen                HeinI                     95                
     80     90     95     100    
     o      xo     o      xxx    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eemeli Poskiparta                HeinI                     6,89              
     6,68   6,42   6,48   6,89   

2)   Luukas Poskiparta                HeinI                     6,73              
     6,73   x      5,62   5,97   

3)   Pyry Ingers                      IitPy                     6,01              
     5,75   5,65   5,36   6,01   

4)   Jaakko Liikkanen                 IitPy                     5,66              
     5,66   5,39   5,50   5,09   

5)   Eetu Autio                       KarhKa                    5,44              
     5,18   5,28   5,41   5,44   

6)   Vilho Rasi                       KarhU                     5,42              
     4,67   4,22   4,10   5,42   

7)   Hermanni Barkman                 ValkKa                    5,38              
     5,11   4,68   4,23   5,38   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Alisa Häyrynen                   IitPy                     8,03              
     7,27   7,92   7,35   8,03   

2)   Iisa Auranen                     KarhKa                    7,86              
     7,19   6,70   7,86   7,25   

3)   Kiira Johansson                  HeinI                     7,27              
     7,27   7,23   7,09   7,20   

4)   Emilia Lehtinen                  KarhU                     6,95              
     6,73   6,82   6,75   6,95   

5)   Sara Rajaniemi                   LahdA                     6,65              
     6,47   6,32   6,42   6,65   

6)   Tanja Muotka                     OrimJy                    6,62              
     4,89   6,30   6,47   6,62   

7)   Noora Ojala                      IitPy                     6,45              
     x      5,98   5,66   6,45   

8)   Oona Ojala                       IitPy                     6,15              
     5,28   6,15   6,12   6,07   

9)   Sara Suhonen                     ValkKa                    5,43              
     5,43   5,21   5,08   5,36   

10)  Amanda Sallinen                  OrimJy                    4,80              
     4,77   4,45   4,28   4,80   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Veikka Porkka                    KarhKa                    5.11,63           
2)   Leevi Hyypiä                     IitPy                     6.48,01           
3)   Touko Tarvonen                   LahdA                     6.57,21           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Martta Huppunen                  IitPy                     7.01,19           
2)   Helmi Kalliomäki                 ValkKa                    7.07,34           
3)   Hilla Tuominen                   LahdA                     7.08,74           
4)   Eevi Hautaniemi                  LahdA                     7.13,51           
5)   Sara Suhonen                     ValkKa                    7.16,66           
6)   Tanja Muotka                     OrimJy                    7.30,58           
7)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     8.47,49           


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Karhulan Katajaiset 1. joukkue   KarhKa                    8.17,53           
   1) Veikka Porkka, 2) Iisa Auranen, 
   3) Eetu Autio, 4) Minea Nurminen
2)   Lahden Ahkera 1.joukkue          LahdA                     8.33,86           
   1) Sampo Paunonen, 2) Olga Riikonen, 
   3) Hilla Tuominen, 4) Emil Kuparinen
3)   Iitin Pyrintö                    IitPy                     8.42,83           
   1) Joona Puukka, 2) Iiris Niemi, 
   3) Viljami Salo, 4) Martta Huppunen
4)   Karhulan Katajaiset 2. joukkue   KarhKa                    8.46,37           
   1) Viljami Nurminen, 2) Venla Nykänen, 
   3) Olavi Kiiski, 4) Anni Olli
5)   Lahden Ahkera 2.joukkue          LahdA                     8.53,43           
   1) Vilho Mustonen, 2) Vilma Ryytty, 
   3) Janni Savolainen, 4) Leo Rajaniemi
6)   Valkealan Kajo 1.joukkue         ValkKa                    8.59,46           
   1) Kasper Pulkkinen, 2) Jenna Kolari, 
   3) Juho Kontkanen, 4) Alisa Norokorpi
7)   Valkealan Kajo 2.joukkue         ValkKa                    8.59,78           
   1) Joona Niinikangas, 2) Arianna Kortelainen, 
   3) Hermanni Barkman, 4) Jonna Kolari
8)   Karhulan Urheilijat              KarhU                     9.42,31           
   1) Daniel Wennerstrand, 2) Tatu Aalto, 
   3) Ella Kopra, 4) Irem Köksal


P13 200m
1)   Jerry Savolainen                 LahdA                     29,19             
2)   Tuomas Toivonen                  OrimJy                    29,93             
3)   Miro Naski                       KarhKa                    31,42             
4)   Verneri Barkman                  ValkKa                    32,93             
5)   Eino Mannonen                    ValkKa                    33,02             
6)   Elmo Kärkkäinen                  ValkKa                    34,39             
7)   Väinö Rasi                       KarhU                     36,27             
8)   Niklas Näkki                     IitPy                     39,98             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Miro Naski                       KarhKa                    31,42             
2)   Verneri Barkman                  ValkKa                    32,93             
3)   Elmo Kärkkäinen                  ValkKa                    34,39             
4)   Väinö Rasi                       KarhU                     36,27             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Jerry Savolainen                 LahdA                     29,19             
2)   Tuomas Toivonen                  OrimJy                    29,93             
3)   Eino Mannonen                    ValkKa                    33,02             
4)   Niklas Näkki                     IitPy                     39,98             


T13 200m
1)   Marlena Nieminen                 KarhKa                    29,26             
2)   Ella Haapasalo                   LahdA                     29,92             
3)   Nea Rehn                         OrimJy                    30,74             
4)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     31,35             
5)   Noora Pöllänen                   OrimJy                    31,57             
6)   Sofia Rinne                      LahdA                     32,22             
7)   Hilla Martikainen                IitPy                     32,49             
8)   Vilja Läderberg                  LahdA                     32,60             
9)   Pihla Kallio                     KarhKa                    34,46             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Nea Rehn                         OrimJy                    30,74             
2)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     31,35             
3)   Noora Pöllänen                   OrimJy                    31,57             
4)   Vilja Läderberg                  LahdA                     32,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2
1)   Marlena Nieminen                 KarhKa                    29,26             
2)   Ella Haapasalo                   LahdA                     29,92             
3)   Sofia Rinne                      LahdA                     32,22             
4)   Hilla Martikainen                IitPy                     32,49             
5)   Pihla Kallio                     KarhKa                    34,46             


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Valtteri Muranen                 KarhKa                    12,96             
2)   Jesse Tuomainen                  IitPy                     13,48             
3)   Aaro Kivilevo                    OrimJy                    14,05             
     Onni Rustholkarhu                LahdA                     DNF               


T13 60m aidat
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     10,23             
2)   Emelia Kariola                   LahdA                     11,17             
3)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    11,44             
4)   Pihla Suntio                     KarhKa                    12,42             
5)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     12,64             
6)   Jenni Seppälä                    IitPy                     12,65             
7)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    13,17             
8)   Kerttu Niemi                     IitPy                     13,94             
9)   Leeni Akkila                     KarhU                     14,20             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Emelia Kariola                   LahdA                     11,17             
2)   Pihla Suntio                     KarhKa                    12,42             
3)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    13,17             
4)   Kerttu Niemi                     IitPy                     13,94             
5)   Leeni Akkila                     KarhU                     14,20             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,5
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     10,23             
2)   Kira Kaipiainen                  KarhKa                    11,44             
3)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     12,64             
4)   Jenni Seppälä                    IitPy                     12,65             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Erik Heikkilä                    IitPy                     4,34 +2,7          
     4,34   4,06   x      4,17   
     +2,7   +2,9          +2,7   

2)   Jim Herlevi                      OrimJy                    4,23 +1,7          
     4,23   x      x      x      
     +1,7                        

3)   Anton Hagel                      KarhKa                    4,18 +2,4  3,96 +1,7
     4,18   4,08   3,93   3,96   
     +2,4   +3,3   +1,6   +1,7   

4)   Nuutti Virtanen                  ValkKa                    4,00 +2,0          
     4,00   x      x      3,93   
     +2,0                 +2,5   

5)   Teemu Rantalainen                HeinI                     3,83 +2,8  3,49 +2,0
     3,49   x      3,83   x      
     +2,0          +2,8          

6)   Asser Kajasto                    IitPy                     3,65 +2,5  3,42 +1,1
     3,63   3,65   3,42   3,38   
     +3,9   +2,5   +1,1   +3,0   

7)   Joona Holkko                     KarhU                     2,85 +1,9          
     x      x      2,77   2,85   
                   +1,8   +1,9   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Johnsson                   LahdA                     4,62 +2,8  4,36 +1,9
     4,00   4,39   4,36   4,62   
     +1,2   +3,1   +1,9   +2,8   

2)   Salma Mäntynen                   KarhKa                    4,27 +2,6  4,03 +1,4
     4,03   4,10   3,87   4,27   
     +1,4   +3,2   +3,1   +2,6   

3)   Edit Merivirta                   KarhKa                    4,19 +2,2  3,79 +1,8
     4,11   3,79   4,19   4,17   
     +2,5   +1,8   +2,2   +3,0   

4)   Sofia Puolakanaho                OrimJy                    3,96 +3,6  3,69 +1,9
     3,69   3,96   3,71   x      
     +1,9   +3,6   +2,3          

5)   Jade Toivola                     LahdA                     3,73 +3,3  3,70 +1,9
     3,51   3,25   3,70   3,73   
     +3,0   +2,1   +1,9   +3,3   

6)   Crista Ingers                    IitPy                     3,63 +2,5          
     x      x      x      3,63   
                          +2,5   

7)   Halla Koiranen                   KarhU                     3,42 +2,9          
     x      3,33   3,42   3,33   
            +2,8   +2,9   +2,1   

8)   Saara Huppunen                   IitPy                     3,41 +2,4          
     3,28   x      3,41   3,10   
     +3,8          +2,4   +2,5   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Akseli Helminen                  LahdA                     9,20              
     9,18   9,20   8,65   8,43   

2)   Otso Häyrynen                    IitPy                     8,38              
     7,70   8,38   7,99   7,79   

3)   Lauri Kontkanen                  ValkKa                    7,92              
     7,56   7,86   7,88   7,92   

4)   Ville Noukkala                   IitPy                     7,72              
     7,72   7,49   7,23   7,46   

5)   Valtteri Partanen                KarhKa                    5,59              
     5,40   5,59   5,52   5,19   

6)   Arttu Rouhiainen                 OrimJy                    5,54              
     4,01   5,18   5,20   5,54   

7)   Kristian Lehtinen                KarhU                     4,79              
     4,42   4,57   4,79   4,58   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Alice Koskelainen                LahdA                     9,37              
     x      9,34   9,06   9,37   

2)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    9,12              
     9,06   8,94   9,12   8,83   

3)   Ansa Liikkanen                   IitPy                     9,08              
     x      x      8,33   9,08   

4)   Linda Sallinen                   OrimJy                    8,54              
     8,41   8,53   8,54   x      

5)   Siiri Petäjäsaari                ValkKa                    8,44              
     8,44   7,96   7,58   -      

6)   Sinja Johansson                  LahdA                     8,19              
     8,19   x      x      x      

7)   Nelli Åström                     KarhU                     8,18              
     7,92   8,18   7,92   8,03   

8)   Aino Salo                        IitPy                     8,05              
     8,05   7,85   x      x      

9)   Helmi Karjalainen                IitPy                     7,79              
     7,79   7,58   7,34   7,62   

10)  Silja Salovaara                  OrimJy                    7,41              
     7,38   x      x      7,41   

11)  Vanessa Värilä                   HeinI                     7,12              
     7,12   x      6,92   6,86   

12)  Aliisa Kiiski                    KarhKa                    6,96              
     6,50   6,02   6,16   6,96   

13)  Sanni Koivisto                   LahdA                     5,70              
     5,70   5,66   4,78   5,41   



P13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Väinö Työppönen                  ValkKa                    6.43,94           
2)   Joona Holkko                     KarhU                     8.03,54           
     Jesper Huovinen                  LahdA                     DNS               


T13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Aliisa Kiiski                    KarhKa                    4.53,46           
2)   Jenni Johnsson                   LahdA                     5.24,38           
3)   Pihla Suntio                     KarhKa                    5.32,10           
4)   Saara Huppunen                   IitPy                     5.57,64           
5)   Edith Rantala                    LahdA                     6.22,72           
6)   Sanni Koivisto                   LahdA                     6.28,14           
7)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     6.33,60           
8)   Aino Sipiläinen                  OrimJy                    6.40,00           
9)   Elina Niinikangas                ValkKa                    6.43,58           
10)  Helmiina Saarikunnas             LahdA                     6.43,68           
     Vanessa Värilä                   HeinI                     DNS               


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Lahden Ahkera                    LahdA                     7.23,71           
   1) Joona Skog, 2) Helmiina Saarikunnas, 
   3) Otso Kaukonen, 4) Jenni Johnsson
2)   Karhulan Katajaiset 1. joukkue   KarhKa                    8.00,42           
   1) Miro Naski, 2) Aliisa Kiiski, 
   3) Valtteri Partanen, 4) Edit Merivirta
3)   Lahden Ahkera 2. joukkue         LahdA                     8.21,88           
   1) Akseli Helminen, 2) Sanni Koivisto, 
   3) Jerry Savolainen, 4) Sofia Rinne
4)   Orimattilan Jymy                 OrimJy                    8.28,19           
   1) Aaro Kivilevo, 2) Sofia Puolakanaho, 
   3) Tuomas Toivonen, 4) Nea Rehn
5)   Iitin Pyrintö                    IitPy                     8.29,01           
   1) Erik Heikkilä, 2) Saara Huppunen, 
   3) Kerttu Niemi, 4) Ville Noukkala
6)   Valkealan Kajo 1.joukkue         ValkKa                    8.34,51           
   1) Elmo Kärkkäinen, 2) Lilli Rönkkönen, 
   3) Nea Mäkelä, 4) Eino Mannonen
7)   Karhulan Katajaiset 2. joukkue   KarhKa                    8.39,83           
   1) Valtteri Muranen, 2) Pihla Suntio, 
   3) Anton Hagel, 4) Pihla Kallio
8)   Valkealan Kajo 2.joukkue         ValkKa                    9.24,50           
   1) Nuutti Virtanen, 2) Siiri Petäjäsaari, 
   3) Lauri Kontkanen, 4) Nella Saloranta
9)   Karhulan Urheilijat              KarhU                     10.46,95          
   1) Väinö Rasi, 2) Halla Koiranen, 
   3) Kristian Lehtinen, 4) Lotta Jaakkola


P15 300m
1)   Tuukka Koskinen                  LahdA                     38,43             
2)   Patrick Haga                     ValkKa                    38,87             
3)   Tuukka Ingers                    IitPy                     38,91             
4)   Roni Rämä                        LahdA                     39,54             
5)   Danil Schröder                   LahdA                     39,98             
6)   Anton Mustonen                   LahdA                     41,00             
7)   Wäinö Hautala                    LahdA                     41,84             
8)   Lenni Haavisto                   KarhKa                    48,19             
9)   Petrus Tasa                      VehkVei                   48,70             
10)  Leevi Akkila                     KarhU                     51,51             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Tuukka Koskinen                  LahdA                     38,43             
2)   Patrick Haga                     ValkKa                    38,87             
3)   Tuukka Ingers                    IitPy                     38,91             
4)   Wäinö Hautala                    LahdA                     41,84             
5)   Lenni Haavisto                   KarhKa                    48,19             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Roni Rämä                        LahdA                     39,54             
2)   Danil Schröder                   LahdA                     39,98             
3)   Anton Mustonen                   LahdA                     41,00             
4)   Petrus Tasa                      VehkVei                   48,70             
5)   Leevi Akkila                     KarhU                     51,51             


T15 300m
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     42,64             
2)   Wilma Viksten                    LahdA                     44,84             
3)   Sohvi Laine                      LahdA                     46,05             
4)   Sade Lampila                     KarhKa                    47,34             
5)   Suvi Satama                      VehkVei                   47,90             
6)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     48,71             
7)   Siiri Heikkilä                   KarhKa                    49,87             
8)   Viivi Värilä                     HeinI                     53,17             
     Katja Hautaniemi                 LahdA                     44,72             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Sohvi Laine                      LahdA                     46,05             
2)   Suvi Satama                      VehkVei                   47,90             
3)   Jenna Tuomainen                  IitPy                     48,71             
4)   Siiri Heikkilä                   KarhKa                    49,87             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Milka Ukkonen                    LahdA                     42,64             
2)   Wilma Viksten                    LahdA                     44,84             
3)   Sade Lampila                     KarhKa                    47,34             
4)   Viivi Värilä                     HeinI                     53,17             
     Katja Hautaniemi                 LahdA                     44,72             


T15 80m aidat
1)   Pinja Ruoho                      LahdA                     12,81             
2)   Joanna Puukka                    IitPy                     12,93             
3)   Venla Läderberg                  LahdA                     13,85             
4)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     14,31             
5)   Maria Suntio                     KarhKa                    14,51             
6)   Mette Nurminen                   KarhKa                    14,89             
     Katja Hautaniemi                 LahdA                     13,06             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,3
1)   Pinja Ruoho                      LahdA                     12,81             
2)   Joanna Puukka                    IitPy                     12,93             
3)   Venla Läderberg                  LahdA                     13,85             
4)   Maria Suntio                     KarhKa                    14,51             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1)   Ilona Saarikunnas                LahdA                     14,31             
2)   Mette Nurminen                   KarhKa                    14,89             
     Katja Hautaniemi                 LahdA                     13,06             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,2
1)   Atte Tuominen                    LahdA                     19,43             
2)   Veeti Hostikka                   KarhKa                    20,25             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eelis Snåre                      LahdA                     12,44 +1,5          
     12,44  12,39  x      x      
     +1,5   +2,1                 

2)   Ville Vihertö                    IitPy                     11,56 +2,4  10,84 +0,6
     10,78  11,41  11,56  10,84  
     +1,9   +2,3   +2,4   +0,6   

3)   Otto Erola                       KarhU                     10,02 +0,7          
     9,89   9,98   10,02  9,78   
     +1,6   +0,9   +0,7   +0,3   

4)   Aleksi Ahola                     KarhKa                    8,83 +0,4          
     8,31   8,04   8,41   8,83   
     +1,6   +2,0   +1,3   +0,4   

     Benjamin Tasa                    VehkVei                   DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Heidi Nieminen                   KarhKa                    9,32 +1,8          
     9,09   9,32   9,12   8,88   
     +1,8   +1,8   +1,5   +1,0   

2)   Ella Mantere                     LahdA                     8,99 +2,8  8,77 +1,0
     8,99   8,79   8,62   8,77   
     +2,8   +2,5   +1,8   +1,0   

3)   Gita Reinholm                    KarhKa                    8,81 +1,4          
     x      8,81   x      8,32   
            +1,4          +1,8   

4)   Maria Wennerstrand               KarhU                     8,79 +0,9          
     8,60   8,61   8,21   8,79   
     +2,2   +1,4   +0,7   +0,9   

5)   Leni Mantila                     LahdA                     8,69 +0,4          
     x      8,33   8,32   8,69   
            +1,6   +1,1   +0,4   

6)   Siiri Karjalainen                IitPy                     8,45 +2,1  8,39 +0,8
     8,45   8,36   8,39   8,00   
     +2,1   +1,3   +0,8   +0,5   

     Juuli Yli-Lahti                  OrimJy                    DNS               


P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Miska Johansson                  HeinI                     34,23             
     x      x      x      34,23  

2)   Oskari Raki                      KarhKa                    29,78             
     27,98  29,78  28,76  26,08  

3)   Kaarlo Mikkola                   IitPy                     20,45             
     20,45  20,13  x      x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Siru Myllykangas                 HeinI                     38,79             
     36,87  38,79  x      36,02  

2)   Pinja Muotka                     OrimJy                    22,09             
     21,28  21,14  20,44  22,09  

3)   Anna Miettinen                   KarhU                     21,69             
     20,45  21,29  20,80  21,69  

4)   Nea Ojala                        IitPy                     17,23             
     x      15,32  17,23  16,88  

     Siiri Naski                      KarhKa                    NM                
     -      



P15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Aleksi Ahola                     KarhKa                    5.52,11           
2)   Atte Tuominen                    LahdA                     6.33,25           


T15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Maria Suntio                     KarhKa                    5.29,88           
2)   Joanna Puukka                    IitPy                     6.15,20           
3)   Venla Läderberg                  LahdA                     6.20,37           
4)   Maria Wennerstrand               KarhU                     7.02,16           


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Lahden Ahkera 1.joukkue          LahdA                     10.11,89          
   1) Aleksi Rajaniemi, 2) Elli Piitulainen, 
   3) Justus Luonela, 4) Sini Rajaniemi
2)   Lahden Ahkera 2.joukkue          LahdA                     10.14,88          
   1) Danil Schröder, 2) Venla Läderberg, 
   3) Ilona Saarikunnas, 4) Wäinö Hautala
3)   Karhulan Katajaiset              KarhKa                    10.41,48          
   1) Aleksi Ahola, 2) Mette Nurminen, 
   3) Veeti Hostikka, 4) Siiri Heikkilä
4)   Vehkalahden Veikot               VehkVei                   10.47,55          
   1) Petrus Tasa, 2) Suvi Satama, 
   3) Luka Mattila, 4) Aino Hämäläinen
5)   Iitin Pyrintö                    IitPy                     11.16,89          
   1) Tuukka Ingers, 2) Joanna Puukka, 
   3) Ville Vihertö, 4) Jenna Tuomainen


M17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Aleksi Rajaniemi                 LahdA                     2.03,00           
2)   Pyry Terä                        ValkKa                    2.04,18           
3)   Niko Putkinen                    KarhKa                    2.04,87           
4)   Walte Hautala                    LahdA                     2.07,26           
5)   Justus Luonela                   LahdA                     2.08,75           
6)   Okko Vuorikoski                  LahdA                     2.09,72           
7)   Luukas Huppunen                  IitPy                     3.09,89           
     Lauri Syväranta                  LahdA                     DNF               
     Robert Parikka                   LahdA                     2.15,41           


N17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,5
1)   Sini Rajaniemi                   LahdA                     2.21,85           
2)   Ada Koskelainen                  KarhU                     2.31,49           
3)   Lilli Hakkarainen                KarhKa                    2.33,42           
4)   Kerttu Niiranen                  KarhKa                    2.34,61           
5)   Lilia Karttunen                  LahdA                     2.40,78           
6)   Alisa Korpela                    IitPy                     3.09,03           


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eliel Mulari                     KarhKa                    280               
     250    260    270    280    290    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Eerik Mäkelä                     LahdA                     270               
     240    250    260    270    280    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Aatu Sihvonen                    KarhKa                    270               
     230    240    250    260    270    280    
     o      xo     o      o      xo     xxx    

4)   Eelis Hynninen                   HartVoi                   220               
     170    180    190    200    210    220    230    
     o      -      o      o      o      o      xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Hannula                    KarhKa                    290               
     240    250    260    270    280    290    300    
     o      o      o      xxo    xo     o      xxx    

2)   Viivi Kupiainen                  HartVoi                   280               
     250    260    270    280    290    
     o      -      o      o      xxx    

3)   Sara Kinnunen                    LahdA                     260               
     220    230    240    250    260    270    
     o      xo     o      xo     o      xxx    

4)   Edith Rantala                    LahdA                     250               
     250    260    270    
     o      -      xxx    

5)   Katariina Outinen                KarhKa                    210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Aada Sipiläinen                  OrimJy                    200               
     150    160    170    180    190    200    210    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

7)   Iida Luoma-Aho                   IitPy                     170               
     150    160    170    180    
     o      -      o      xxx    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Roope Rämä                       LahdA                     41,87             
     41,87  38,67  40,87  40,42  

2)   Eero Peltola                     LahdA                     41,51             
     41,31  41,51  x      39,32  

3)   Aku Häyrynen                     IitPy                     39,41             
     39,41  33,15  x      36,61  

4)   Ali-Samed Köksal                 KarhU                     37,36             
     x      34,73  37,36  x      

5)   Tuomas Outinen                   KarhKa                    32,17             
     32,17  28,62  31,36  30,97  

6)   Miikka Fredman                                             26,75             
     x      23,11  26,75  x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mila Takki                       LahdA                     35,41             
     35,41  33,18  x      x      

2)   Pihla Johansson                  LahdA                     33,86             
     30,86  33,86  x      x      

3)   Emilia Peltoheimo                KarhKa                    32,37             
     28,05  x      32,37  x      

4)   Aada Salo                        IitPy                     30,97             
     29,28  28,01  30,97  29,61  

5)   Jemina Ollikka                   LahdA                     30,19             
     27,79  x      30,19  x      

6)   Anni Sinelampi                   LahdA                     27,72             
     27,72  27,38  26,42  x      

7)   Venla Laine                      LahdA                     22,63             
     22,63  19,02  x      x